Listopad

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 listopada 2018

Jesteśmy Polakami. Śpiewamy pierwszą zwrotkę hymnu polskiego, rozpoznajemy godło Polski oraz wiemy, jakie barwy ma flaga. Oglądamy zdjęcia z różnych regionów Polski, używamy określeń: góry, morze, las, łąka, miasto, rzeka. Wiemy, że mieszkamy w Polsce i mówimy w języku polskim. Dzielimy nasze imiona na sylaby, ćwiczymy nasz wzrok              ( układamy wg wzoru, wyszukujemy takie same obrazki). Bierzemy udział w przedszkolnej uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jesienna pogoda. Obserwujemy pogodę, nazywamy obserwowane zjawiska: deszcz, wiatr, słońce, chmury, itp., poznajemy symbole pogody. Bierzemy udział w zabawach muzycznych: improwizacja ruchowa do słyszanej muzyki, wydobywanie dźwięków z przedmiotów codziennego użytku. Rozmawiamy na temat ubioru -dostosowanie do aktualnej pogody.

Pokochaj pluszowego misia. Opowiadamy o swoich ulubionych zabawkach i zabawkach w domu i w przedszkolu. Staramy się przestrzegać umów dotyczących korzystania w przedszkolu ze wspólnych zabawek ( dzielenie się zabawkami, właściwe obchodzenie się z nimi, odkładanie zabawek na wyznaczone miejsce). W dniach 19.11.- 23.11. przynosimy do przedszkola swojego ulubionego misia. Bierzemy udział w przedszkolnej uroczystości z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Wszyscy razem się bawimy, wszyscy strachy przepędzimy. Słuchamy muzyki o różnym tempie: cicho- głośno, szybkiej- wolnej, do skakania- do marszu, itp. Gramy na instrumentach, śpiewamy cicho i głośno, mówimy głośno, szeptem. Rozmawiamy na temat: „Czego się boimy?”. Wiemy co to jest cień, tworzymy cienie na ścianie. Bawimy się słowami: szukamy słów kontrastowych np. mały- duży, długi- krótki, a także zdrabniamy słowa ( pies-piesek, krzesło-krzesełko, but-bucik).