Żabki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 

Pani Jesień puka do drzwi. Poznajemy właściwości liści, rozpoznajemy wybrane gatunki drzew po liściach i owocach. Rozwijamy poczucie rytmu i tempa. Stosujemy określenia „najpierw to”, „a później…”, opowiadamy historyjki obrazkowe. Rysujemy na wyznaczonej przestrzeni.

Prezenty od Pani Jesieni. Rozmawiamy na temat darów jesieni. Swobodnie wypowiadamy się na temat ilustracji. Poprawnie używamy określeń: więcej, mniej, mały, duży, najmniejszy, największy. Układamy przedmioty od najmniejszego do największego i odwrotnie. Dzielimy wyrazy na sylaby. Dostrzegamy rytm i go kontynuujemy.

Jestem zdrowym przedszkolakiem. Potrafimy dobrać właściwy ubiór do panującej pogody. Prawidłowo liczymy elementy, porównujemy liczebność zbiorów. Rozmawiamy na temat zdrowego odżywiania. Doskonalimy orientację w schemacie własnego ciała. Wiemy, co jest potrzebne do utrzymania higieny.

Kiedy mamy dzień, a kiedy noc?  Odróżniamy dzień od nocy. Poznajemy cykl dnia i nocy. Układamy rytm  z dwóch elementów. Określamy czynności wykonywane w różnych porach dnia. Dostrzegamy następstwo czasu używając określeń: najpierw, potem.